Hurom – 1 generacja / Porównanie wyciskarek

News

Urządzenia marki Hurom to rzeczywiście świetne sprzęty i to niezależnie o jakie modele konkretnie będzie chodziło. W większości mamy praktycznie podobne rozwiązania. Różnice pojawiają się jednak nie tyle w opcjach technicznych takiego sprzętu, ale również jeśli chodzi o jego wykończenie pod kątem wyglądu.

Model HF został między innymi wykończony poprzez zastosowanie specjalnej stali szczotkowanej, która rzeczywiście wygląda perfekcyjnie. Jeśli chodzi o model HG to jest to urządzenie opływowe, które sprawdzi się świetnie w niewielkich kuchniach. W tym przypadku można mówić o różnicach, gdy chodzi o wygląd urządzenia. Jeśli natomiast weźmie się modele HU200 i HU500 z modelami HU600 różnic będzie więcej. Przede wszystkim udoskonalany jest mechanizm, który odpowiada za wyciskanie soku. Jednak oba urządzenia są tak przygotowywane, że nie ma tam bisfenoli a sprzęt jest oparty o ULTEM i Tritan.

Wszystkie sprzęty wykonane są bardzo starannie i nie wchodzą w reakcję kwasami owocowymi. Jeśli chodzi o wskazanie różnic to w przypadku modelu HH mamy jedyną wyciskarkę, w której nie będzie drugiego dodatkowego sita. To rozwiązanie, które ogranicza nam możliwość manewrowania, gdy chodzi o pozyskiwanie soku klarownego czy gęstego. W pierwszej generacji urządzeń to sito naprawdę dobrze się sprawdzało u tych osób, które chciały swój sok zmieniać i dlatego decydowały się na manewrowanie jego jakością.

W trakcie prowadzonych testów urządzenia poradziły sobie bardzo dobrze. Sok z jabłek można było uzyskać bez większych problemów, był on odpowiednio klarowny i smaczny. Również inne surowce także te twarde nie były dla urządzenia problemem. Udało się przygotować smaczny sok, a dzięki temu, że mamy zatyczkę można mieszać w misie wszystkie składniki razem i potem dopiero wlewać je do szklanki w momencie, gdy będziemy chcieli się napić. W testach wykorzystaliśmy także buraka by zobaczyć jak urządzenie będzie w stanie sobie poradzić z czymś naprawdę twardym i okazało się, że było to dla niego całkiem proste, ponieważ klarowny sok udało się uzyskać bez problemów a jednocześnie sprzęt nie zaczął szczególnie głośno pracować, co na pewno byłoby wyjątkowo uciążliwe, szczególnie jeśli ktoś często przygotowuje soki.