Zestawienie wyciskarek: Hurom – 2 generacja.

News

Producenci wyciskarek Hurom wypuścili na rynek wyciskarki 2- giej generacji, które zdecydowanie różnią się od swoich poprzedniczek. Druga generacja wytwarza sok o konsystencji dużo bardziej przejrzystej, gładszej, niemal jedwabistej, gdzie nie wyczuwa się żadnych grudek pulpy. Tajemnica dlaczego tak się dzieje, skrywana jest w kilku innowacjach i w budowie wyciskarek, o czym napiszemy nico niżej.

Odnośnie silnika, to jest on taki sam jak w przypadku 1 generacji, czyli o mocy 150 W. Hurom 2 generacji ma 40 obrotów na minutę, czyli podobnie jak poprzedniczki, w tym przypadku producenci nie ingerowali w pracę urządzenia. Tak wolne obroty wynikają z konieczności uzyskania wysokiej jakości soku i zachowania jak największej ilości cennych składników, które poddane wysokiej temperaturze utleniają się. Hurom 2 generacji ma natomiast inne innowacje, o których warto opowiedzieć i przybliżyć nieco praktyczne zastosowanie ulepszeń jakie uzyskał producent wprowadzając kilka zmian.

Ważną zmianą jest wprowadzenie nowej formy i pojemności misy na sok. Po pierwsze został tutaj powiększony otwór na usunięcie pulpy. Dzięki temu szybciej jest usuwana resztka produktów użytych na sok, ale także ułatwiony jest proces mycia, ponieważ nie musimy już używać szczoteczki do czyszczenia ciężko dostępnych miejsc, wystarczy przemyć palcami, ponieważ otwór jest wystarczająco duży. Kolejna sprawą wartą uwagi jest ulepszenie sita, które zostało pozbawione nierówności i otworów, uzyskując niemal idealną gładką powierzchnię. Jest to bardzo ciekawe, ponieważ nie zostaje na nim dużo pulpy, a do tego jest dużo łatwiejsze w myciu.

Również wałek ślimakowy został ulepszony w porównaniu do poprzednich modeli. W 2 generacji mamy wałek z 2 ostrzami tnącymi, które podnoszą wydajność o około 40%, co także przyśpiesza proces ekstrakcji soku. Do tego posiada on o wiele więcej kanałów wyciskających sok, co poprawia wydajność i sprawność pracy urządzenia. W tym modelu bez problemów uzyskamy soki z wszelkich produktów, które sprawiają problem w innych modelach, czyli zioła, nasiona, rośliny liściaste czy też trawy pszeniczne. Podsumowując Hurom 2 generacji jest łatwiejszy w obsłudze i czyszczeniu, ma piękną kolorystykę i design, a sprawność działania sprawia, że można go polecić każdemu.