Funkcjonalne wyciskarki do soków

News

Natura na śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, ważne jest więc to, aby dostarczało optymalną dawkę energii. Bardzo ważne są także witaminy, minerały i enzymy, dlatego też warto wzbogacić śniadanie szklanką świeżo wyciskanego soku z cytrusów.

Ważne jest to, aby był to sok wyciskany za pomocą wyciskarki do cytrusów – produkt ten zawiera znaczną ilość witamin, soli mineralnych i enzymów, a co ważniejsze, można go traktować jako zamiennik świeżych owoców.

Warto jednak pamiętać, że wybór wyciskarki nie powinien być przypadkowy. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wyciskarki do cytrusów?

Działanie wyciskarki do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów to urządzenie wolnoobrotowe, które zapewnia uzyskanie klarownego, wartościowego soku, który zawiera znaczną ilość minerałów, witamin i enzymów.

Urządzenie to – wbrew pozorom – jest bardzo łatwe w obsłudze, wystarczy połowę owocu umieścić w odpowiednim miejscu, by uzyskać smaczny, zdrowy i wartościowy sok, który spływa do specjalnego pojemnika.

Godny podkreślenia jest fakt, że sok jest klarowny i czysty, nie zawiera pestek ani sprawiających wrażenie goryczy błonek.

Wyciskarki z górnej półki

Nie od dziś wiadomo, że sok pozyskiwany za pomocą wyciskarki do cytrusów jest znacznie lepszy pod względem jakości od soków produkowanych z wykorzystaniem tradycyjnej sokowirówki.

Wyciskarka do soków

W znaczny sposób wynika to z tego, że wyciskarki są urządzeniami wolnoobrotowymi, a tym samym nie powodują napowietrzenia soku ani jego nagrzania, dzięki czemu napój można przechowywać w lodówce do jednej doby, nie tracąc wartości odżywczych soku.

Kupowanie wyciskarki

Każda wyciskarka do soków spełnia taką samą funkcję, warto jednak pamiętać, że istnieją różne rozwiązania.

Biorąc pod uwagę tryb pracy można wymienić wyciskarki automatyczne i manualne. Pierwsza grupa obejmuje urządzenia, które uruchamiają się automatycznie po włożeniu owocu. Wyciskarki manualne mogą posiadać dedykowaną dźwignię, konieczne jest także włączenie zasilania do kontaktu elektrycznego.

Na uwagę zasługuje również moc – większa moc to szybciej przygotowany sok, a także możliwość wyciskania soku z bardziej twardych owoców.

Większość wyciskarek posiada pojemnik na sok, wyjątek stanowią modele, w których sok spływa bezpośrednio do szklanki. Warto zadbać o to, aby pojemnik był wyjmowany, ułatwi to jego czyszczenie oraz przelewanie soku do szklanek. Pojemnik powinien być wykonany z przezroczystego plastiku lub szkła, które pozwala sprawdzenie klarowności i czystości soku.

Obudowa zasadniczo produkowana jest z tworzyw sztucznych, wzmacnianych elementami metalowymi lub zestali szlachetnej.