Z jakich owoców warto wyciskać sok? Poznaj ich właściwości zdrowotne cz II

News

Sok z cytryn

Cytryny będą się wyróżniać dużą ilością witaminy C. Jest tam jej najwięcej ze wszystkich cytrusowych owoców. Oprócz tego będzie to składnik, który ma dużo błonnika a pozbawiony jest tłuszczu. Sok ma hamować wchłanianie tłuszczów z pokarmu. Skórka z cytryny ma wiele substancji roślinnych, które będą nas chronić przed rozwojem komórek rakowych. Dają nam szansę na to, by walczyć z już istniejącymi nowotworami. Cytryny są bardzo soczyste, dlatego przygotowywanie z nich soku nie będzie problemem. Każda wyciskarka dobrze sobie z nimi poradzi. Sok jest mocny i kwaśny, dlatego najlepszą opcją będzie mieszanie go z innymi składnikami bądź też rozcieńczone wodą. Cytryny, jak wszystkie cytrusy są bardzo soczyste, włókniste, ale miękkie, więc wyciśnie je praktycznie każda wyciskarka do soków. Oczywiście należy je obrać przed wyciskaniem. Sok z samych cytryn jest bardzo kwaśny, najlepiej więc go nieco rozcieńczyć wodą, albo wyciskać cytryny w towarzystwie innych owoców lub warzyw.

Sok figowy

Figi będą nadawać się idealnie do leczenia hemoroidów i niektórych problemów nowotworowych takich jak rak skóry. Będą one zalecane przy astmie oraz cukrzycy. Figi dają nam szansę na walkę z nudnościami i bólami głowy, gorączką czy duszącym kaszlu. Figi nie będą rosły w naszym klimacie, dlatego są trudnodostępne w sprzedaży. Gdy uda się je zdobyć można przygotowywać sok z dodatkiem jabłek.

Sok z granatów

Sok z granatów jest naprawdę bardzo zdrowy i gwarantuje wiele cennych składników dla naszego organizmu, dlatego dobrze będzie go wykorzystywać. Może on wpłynąć na ujędrnienie skóry, poprawi wytrzymałość mięśni i zwiększy poziom energii oraz wytrzymałości organizmu. Powinien gwarantować poprawę wzroku, chronić przed osteoporozą i wspomagać leczenie. Gwarantuje nam silniejsze kości i zwiększa elastyczność naszych stawów. Może zmniejszać częstotliwość oddawania moczu i poprawiać trawienie. Zwalcza bezsenność i reguluje cykle menstruacyjne. Będzie pomagać w u stabilności emocjonalnej.

Sok z grejpfrutów

To soki z dużą ilością witaminy C i innych cennych składników. Dlatego będą wpływać skutecznie na system odpornościowy i gwarantują nam również szybsze spalanie tłuszczu, dlatego perfekcyjnie sprawdzą się w przypadku osób, które walczą z nadwagą.